Info (jak to probíhá)

* Veškeré zde popsané informace se týpají focení formou TFP a mnou iniciovaných projektů.
* * Pro zakázky a honorované focení, mohou tyto informace posloužit jako základní info. Počty předaných fotografií a doba strávená v ateliéru dle vybrané varianty, viz ceník.

Před focením

Zásadně vyžaduji osobní setkání s modelem/modelkou před vlastním focením. Je dobré zajít někam „na kafe“ a tam se domluvit jaký styl focení Vám vyhovuje, co by jste chtěla fotit a k čemu jsou fotografie určené. Na základě této schůzky se domluvíme na termínu focení.

 

Příprava focení

Na focení choďte zásadně nenalíčená. Pro vlastní focení využívám profesionální vizážistku, která vás nalíčí dle našich přání a požadavků. Klasické denní líčení se výrazně liší od fotolíčení a proto je při focení nežádoucí.

Zvýšenou pozornost věnujte úpravě vlasů. Je dobré si max. 1 – 2 dni před focením zajít ke kadeřníkovi, nebo alespoň si v den focení úmýt vlasy a řádně se učesat. Nepoužívejte žádný spray na vlasy. Vše se dá doladit v ateliéru, je zbytečné si znovu mýt vlasy, že nám tam z nich něco trčí 🙂

Co je zásadní, den před focením neflámujte a dobře se vyspěte. Fotím zrcadlovkou CANON 5D Mark III a tak je na těle vidět každý chloupek, natož pak kruhy pod očima z proflámované noci. Hodně věcí se dá vyretušovat ve photoshopu, ale proč to dělat, když nemusíme.

Oblečení: Od šatů po různě barevné spodní prádlo až po trička, svetry, košile, kalhoty, minisukně, punčochy, plavky, atp. – čím více tím lépe. Vhodné jsou extravagantní doplňky (klobouky, rukavičky, podvazky, kravaty, motýlky, šátky, zajímavá bižuterie, květiny, … ). Nezapomeňte na boty na vysokém podpadku (nejlépe více různých typů bot).

 

Vlastní focení

Fotím formou TFP (time for prints), tzn. že za focení nic nechci, ale chci mít stejná práva k nakládání s fotkami jako vy. Tzn. že vyžaduji podepsanou smlouvu, tzv. Model release což je smlouva uzavřená mezi fotografem a fotografovanou osobou, ve které tato osoba vymezuje, jak může fotograf s vytvořenou podobiznou nakládat. V případě modelky mladší 18 let vyžaduji též písemný souhlas rodiče či zákonného zástupce.

Časté dotazy směřují k tomu, zda si modelka může sebou vzít na focení přítele, maminku, kamarádku. Na to zní moje odpověd NE. Hlavní důvod je ten, že já dotyčnou osobu stejně do ateliéru nepustím, protože by Vás během focení rozptylovala či znervozňovala a bude sedět několik hodin v místnosti na převlečení. Za druhé, nemám rád, když se mi volně pohybují cizí lidé po ateliéru. V případě, že nemáte ke mě důvěru, nebo si nejste jistá mou osobou, nemá cenu mě ani kontaktovat.

Toto striktní NE neplatí samozřejmě pro focení dětí či rodinné focení.

Vlastní focení trvá tak od 3 – 6 hodin, podle množství námětů a „šatů“, které si naplánujeme, včetně 1/2 hodina na práci vizážistky. Ve studiu, máte k dispozici záchod, koupelnu a vlastní místnost na převlečení. Je též k dispozici kuchyňka (káva, čaj, …).

 

Dokončení

Všechny fotografie drobně retušuji – úprava pleťi, akné, jizvy …. Velikost retuše závisí na Vás. Fotografie obdržíte v kvalitě 23 Mpx foťáku ve formátu jpg s mojí značkou a ve formátu tiff s možností jednoduché odstranění vrstvy se značkou. Fotografie Vám předám na DVD zhruba do 14 dnů od focení v závislosti na množstvím tématů a náročnosti retuší.