FOTODOVOLENÁ CHORVATSKO 2021

FOTODOVOLENÁ CHORVATSKO 2021

Jak vznikl nápad na fotodovolenou?

Od roku 2014 jsem jezdil každý rok v září a někdy i 2x do roka fotit do Chorvatska v rámci workschopu pořádaného jedním profesionálním fotografem. Na první ročník jsem jel jako účastník, na druhý jako podržtaška a řidič a následně na další jako „manager“ pro všechno a hlavně pro modelky modelky. V posledních letech jsem na workshop jezdil hlavně za partou místních potápěčů a potápěček a kvůli lidem kteří jezdili s námi a vytvořila se fajn parta. fotky ze stejného místa jen s obměnou modelek mě už moc nebavili, ale atmosféra a přátelé byla k nezaplacení. Jak se člověk vyvíjí, chtěl jsem uspořádat vlastní menší workshop v Čechách a začal jsem na něm pracovat frmou inzerce. No a co jsem opravdu nečekal, okamžitě přišla reakce = jsi konkurence (jaká to pocta pro „hobíka“), bylo by dobré, aby si s námi už příště nejel. Honě to bolelo, ani ne kvůli focení, ale odstřižení od všech přátel. No a pak přišel COVID a lockdown.

Vše netrvá věčně, lockdown v lednu 2021 trochu povolil a já vyrazil konečně fotit na sníh, k čemu mě přemluvila Dominika. Při focení jsme si oba povzdychli, že nám chybí moře. Na a tak slovo dalo slovo, že zkusím realizovat to co mě už několik měsíců leží v hlavě: „Pojedeme fotit v září do Chorvatska“. Jedno jsem věděl určitě, neláká mě uspořádat tam wokshop, což jsem nikdy neměl v plánu, ale pořebuju odpočívat, vykoupat se, zajít na skleničku do baru a když se nám bude chtít, tak něco vyfotit.

Tzn. základní myšlenka máme rádi glamour a akt, tzn. modelka musí být ochotná tento styl fotit, nabídnout jí můžeme pouze dopravu a ubytování a pohodovou partu lidí. Z počátku to byl trochu oříšek, je pravda, že některé modelky reagovali na nabídku, že pojedou rádi, ale za akty chci zaplatit. Jiní, tvrdé jádro TFP mě napadalo, že zneužívám modelky na činnost, za kterou by měly dostat honorář a tudíž mi nepovolili přidat příspěvek do facebook skupiny. Nesnáším tuhle demagogii, fotím ne pro rozšíření portfolia (TFP), jak se rádo v Čechách používá, ale protože mě to baví. Buď se jim moje podmínky, chování a fotky líbí, tak spolu fotíme a nebo prostě se nedomluvíme a nefotíme. Samozřejmě v případě workshopů či placených zakázek modelky vždy obdrží honorář.

Úkol zajistit ubytování splněn: máme k dispozici celý dům s pěti ložnicemi a třemi obývacími pokoji a koupelnami.

Úkol zajistit modelky splněn: chtěl jsem čtyři modelky a nakonec jich jede pět, co k tomu dodat.

Úkol zajistit fotografa, který by spolufinancoval tenhle můj nápad: splněno na 50 procent. Nakonec s námi jede jeden fotograf, ketrého holky schválili, ostatní neprošli hodnocením modelek. Jedem tam odpočívat a tak nepotřebujeme zpruzený modelky, ale hlavně ani zpruzený fotografy.

Výsledek příprav = 1 dům, 1 auto, 2 fotografové, 5 modelek. Takže hurá do Chorvatska.

Cesta na ISTRII a první dny u moře

Ač jsme si naplánovali cestu na cca 10 hodin, tak se nám trochu protáhla a dorazili jsme na místo až skoro večer. Naštěstí majitel byl v pohodě, předal nám klíče, sbral zálohu a zase rychle odfrčel. A tak jsme pomalu začali vybalovat a bivakovat u nás na balkóně a to až do brzkých ranních hodin.

Druý den budíček kolem oběda a hurá na pláž se vykoupat, dát si nějaký ten drink a připravit se na první podvečerní focení.

Fotit jsme vyrazili až kolem 17.00 a spíš jsme chtěli pár fotek, abychom si na sebe zvykli a případně se domluvili co další den. I tak vzniklo pár zajímavých záběrů, jak je vidět níže.

Jedeme na výlet

Po reletivně klidném dni nás čekal fotící a cestovatelský maratón. Večer měla přiletět do Puly poslední pátá modelka, tak jsme se domluvili že si uděláme odpolední výlet a spojíme to s focením u místního amfiteátru. Ráno jsme ještě zašli na malou skrytou plážičku a nafotili pár glamour a aktových fotek a po obědě jsme vyrazili do Puly.

PULA

No fotit mezi řadami turistů není zrovna legrace, ale aspoň uvidíte jak retušuju cizí postavy (mažu). Holky si vyzkoušeli několikatery šaty od Nikol Doleželové a jakmile se sešeřilo vyrazili jsme pro poslední moelku Terezu. I přes komplikace na celnici s COVID certifikátem a testy se k nám nakonec připojila a my zamířili k domovu.

VRAŽEDNÉ VSTÁVÁNÍ

Následující den jsme věnovali průzkumu okolí a koupání se  moři. Podařilo se nám najít odlehlé pláže mimo město, jen budeme muset vstávat hrózně brzo, ještě před východem slunce. No uvidíme.

No posuďtě sami. Výběr se omezuje na glamour fotky, ty aktové zveřejňuji většinou pouze na patreonu, až na pár ilustrakčních vyjímek.

Je ráno a já poprvé v životě vidím východ slunce nad mořem. Na focení nemám ještě sílu, ale přesouváme se na pláž. Je skoro tma, zima a já nejsem ranní ptáče. Ale ten výsledek. BOMBA!!!

A JAKÉ BYLO POKRAČOVÁNÍ

Po tomhle mega focení jsme zjistili že máme tolik fotek, že do vánoc se s nimi budu patlat, takže jsme se domluvili, že budeme už fotit jen konkrétní věci co nám chybí nebo nevyšlo. Takže skupinové fotky a šaty, šata a šatičky (pomóóóóc . . . ), tzn. holky odpočívají a já abych se strhal :-).

A šatička a zase další šatičky, a nakonec ještě prádlo, když už ho tady máme 🙂

MÁME I POHYBLIVÉ OBRÁZKY 🙂

A pro toho kdo se raději kouká, než čte, tak mu snad udělá radost sestřih celého týdenního dobrodružství z ISTRIE 2021.

Prev Ke glamour a aktu jsem se dostal vlastně náhodou (Foto Škoda)

Comments are closed.