Ke glamour a aktu jsem se dostal vlastně náhodou (Foto Škoda)

Ke glamour a aktu jsem se dostal vlastně náhodou (Foto Škoda)

Bohuslav Hybrant: Ke glamour a aktu jsem se dostal vlastně náhodou

Autor: Anna Jirásková (Foto Škoda)

Bohuslav Hybrant se ve světě fotografie pohybuje od mládí, naplno se do něj ale vrátil v roce 2008. Na svých fotografiích zachycuje ženskou krásu a v rozhovoru vám řekne, co pro něj toto úsloví vůbec znamená, přiblíží vám „náhodnou“ cestu ke glamour a aktu, klíč k fotografiím, s nimiž jsou spokojení fotograf i fotografovaná, i to, čím ho přitahuje analog.

Trocha pokory nikdy nikomu neuškodila

  • Dobrý den 🙂 Než začneme pronikat do hloubky vaší tvorby, představil byste se našim čtenářům? Kdo je Bohuslav Hybrant?

To je asi nejtěžší otázka, kterou jste mi mohla položit. Jsem trenér taekwondo, licitátor na aukcích uměleckých děl a snad tak trochu i fotograf. 🙂 Pokud se budeme bavit o poslední disciplíně, snažím se hlavně fotit pro radost, poznávat nové lidi a zajímavá místa. Zakázky neodmítám, ale upřednostňuji volnou tvorbu.

  • Začal jste fotit na střední škole, kde jste dokumentoval studentské večírky. Pak jste si dal od fotografie pauzu a vrátil jste se k ní v roce 2008. Jaká byla cesta ke glamour a aktu, kterému se věnujete nyní?

Na střední škole to bylo spíš spontánní, studoval jsem bývalou Střední filmovou školu, které původně sídlila v Čimelicích, ale já už nastoupil do prvního ročníku v Praze, kde vznikly studijní obory pod Střední průmyslovou školou sdělovací techniky v Panské ulici. Předměty jako třeba umělecká tvorba nebo fotografické laborky nás k tomu přímo vybízely. Nejvíc jsem se věnoval focení o prázdninách, kdy se naskytlo více příležitostí a času. Fotil jsem převážně slečny, které jsem v létě potkal a pak i případně na vámi zmiňovaných večírcích, ale to spíše až na vysoké škole.

Po absolvování ČVUT už nebyl na nic čas. Bylo krátce po revoluci a já se začal spíše zajímat, jak si opatřit byt, jak zaplatit nájem apod…

Zlom nastal na oslavě mých čtyřicátých narozenin, kdy jsem dostával otázky typu „co bych chtěl za dárek“. Už dlouho jsem toužil po zrcadlovce, a tak to byla jasná volba. Přátelé i rodina se společně složili na základ a já přidal své úspory. A pak už jsem si z FotoŠkoda odnášel svojí první digitální zrcadlovku Canon 40D.

A jaká byla cesta ke glamour a aktu? Byla to vlastně náhoda. Bavil jsem se s kamarádkou, že si chci zařídit ateliér, ale ještě nejsem rozhodnutý na 100 %. A ona: „A nechceš mě vyfotit?“ Společně vyrazili do pronajatého ateliéru a já nafotil svojí první sérii fotek. Dopadlo to z dnešního pohledu katastrofálně (bez vizážistky, stylistky, špatně nasvícené, příšerná postprodukce), ale fotky se líbily.

Výsledek naší spolupráce viděli její kamarádky a kamarádky jejích kamarádek a začal všem známý kolotoč. Většina z nich si přinesla kufr oblečení a jen tak mimoděk i prádlo. Musím říct, že u prvního focení prádla jsem byl hrozně nervózní. Důvodem ani tak nebylo, že mám v ateliéru skoro nahou slečnu, ale z toho, že mi dala tu důvěru a já se bál, abych to nezkazil. Do dneška si stále vybavuji větu: „Můžeme sundat tu podprsenku?“ a odpověď: „Já už se bála, že se nezeptáš.“ 🙂 Tak takhle začalo moje focení glamour a aktu. …….

Celý článek si můžete přečíst zde : Bohuslav Hybrant: Ke glamour a aktu jsem se dostal vlastně náhodou

 

Prev Bohuslav Hybrant - Příběh pěti fotografií
Next FOTODOVOLENÁ CHORVATSKO 2021

Comments are closed.