FOTOTÁBOR 2016

FOTOTÁBOR 2016

Fototábor, co to vlastně je a jak jsem se tam dostal?

Tak jako každý začínající fotograf jsem stále hledám svůj styl, jak retušovat, jak fotit, jak svítit a narazil jsem na internetu na úýasnou sérii Retuše a svícení od Standy Petery. A proože já nemám trpělivost se učit pomocí videí (i když jsem jejich sběratel), tak jsem se přihlásil na kurz retuše LIGHT GARDEN ACADEMY. Po jeho absolvování mi Standa nabídnul posední volné místo na jeho FOTOTÁBOŘE. No slovo dalo slovo, rozbil jsem prasátko a hurá za novým dobrodružstvím.

Příjezd a den I.

No, nebudu moc popisovat jak jsem se tam dopravil, ale když jsem přijel Standa mě zarazil ve dveřích, okamžitě vyfotil, vytvořil jmenovku a poslal me do chalupy, kde už čekali ostatní kurzanti/táborníci. Měl jsem štěstí, že na táboře byl se mnou i můj dlouholetý kamárad Aleš Brunner a okamžitě mi padl do oka jasnej DEJMOR (Igor Slovák), takže náš tým byl sestaven.

Standa nás seznámil s programem a úkolem na druhý den. Zásadní změna, žádně focení cizích nápadů, ale každý si musí vymyslet svůj, nakreslit storibord a pak hurá na focení.

Nejprve jsme ráno navštívili hornický skanzen, kde nás majitel provedl po celém areálu a pak jsme samostatně realizovali naše nápady. Samostatně znamená v týmu, kdy jeden fotí a ostatní mu dělají asistenty a tím se učí týmové práci.

Cestou jsme si koupila basu lahváčů, protože Standa zakázal sud 🙁 a hned po příjezdu jsem se vrhnul na svojí první složitější retuš. Tady musí poděkovat Michalovi Nepovímovi, který dělal Standovi asistenta, který s námi každý, ne jen ten první večer seděl až do půlnoci a svými radami nás posouval v retušérském umění dál a dál. Jak dopadla moje první fotka vidíte na následujícím obrázku.

KUKS aneb den II.

A máme tu úkol na druhý den. Jedeme do Hospicu KUKS, kde budeme mít k dispozici baletky a je opět na nás jak se nám podaří je vyfotit. No tady se musím pochválit, s tý fotky mám hroznou radost i přes velký trápení se světlem a dýmostrojem, výsledek stojí za to.

Glamour mezi horníky a den III.

Další den jsme se vrátili do Hornického skanzenu, kde na nás čekaly 3 nádherné modelky a naším úkolem bylo je nafotit ve stylu glamour a tom špinavým a chlapským prostředí. No trochu URBEX.

A opět do podzemí a den IV.

Přehoupl se nám týden do druhé části a my se tentokrát přestěhovali fotit do obří vojenské poevnosti z druhé světové války a úkol byl nafotit hlavně atmosféru a svítit si maximálně svíčkou, nebo využít lokálního osvětlení. Tak tady jsou moji vojáčci 🙂

A jdeme do finále

Zbývají dva poslední dny a nás čeká samostatný úkol. Nejprve si najít lokaci, pak vymyslet fotku s příběhem, násleně tam dojet, najít místo kde fotit, a další den jí upravit a odevzdat.

Tak vznikl můj mág měsíčního svitu. Tahle fotka mě stála lehké omrzliny a rýmičku, jinak fajn.

Závěr

Fototábor byl super, Díky Standovi a Michalovi jsem učinil pokrok v retuších jako bych se učil sám několik let. Díky vám pánové, bylo to famózní 🙂

Prev AUTORSKÁ VÝSTAVA JANINE
Next MISS LÉTA 2016

Comments are closed.